Inne Galaktyki > Książka

Ulubione cytaty/ ciekawe fragmenty

<< < (3/3)

Depechay:
"Poszukiwacze koszmarów odwiedzają dziwne, odległe miejsca. Dla nich ptolemejskie katakumby i rzeźbione mauzolea koszmarnych krain. Wspinają się na oświetlone blaskiem księżyca wieżyce nadreńskich zamków i schodzą po czarnych, pokrytych pajęczynami stopniach do uśpionych pod gruzami zapomnianych miast Azji. Nawiedzone lasy i odległe góry są ich świątyniami, krążą również wokół złowrogich monolitów na niezamieszkanych wyspach (...)" 

  H.P. Lovecraft
"Piekielna Ilustracja"

carpenterk:
dla mnie, Kupiec Wenecki Williama S
"nie jeden cienie całuje
i cień szczęścia obejmuje"

Simonah:
"Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki. Żaden człowiek nie był nigdy w pełni samym sobą, lecz mimo to każdy ku temu dąży, jeden w mroku, inny w światłości, jak kto umie."
? Hermann Hesse

"Samotność jest niezależnością, życzyłem jej sobie i zdobyłem ją po długich latach. Jest zimna, o tak, ale jest też cicha, cudownie cicha i wielka, jak zimne, ciche przestworza, po których wirują gwiazdy."
&
"Jakże nie mam być wilkiem stepowym i nędznym pustelnikiem pośrodku świata, którego celów nie podzielam, którego radości są mi obce!"
? Hermann Hesse, Wilk stepowy

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej